Atılım Otomasyon - İşinize Gereken Hızlı Çözümler - Hızlı Menü

İletişim

Endüstriyel Sürücü Hizmetleri

Endüstriyel Sürücü Hizmeti ve Çözümleri...

Torbalı İzmir Endüstriyel Sürücü Hizmeti ve Çözümleri

Günümüzde zengin çeşitliliğiyle karşımıza çıkan endüstriyel sürücüler motorların enerji tüketimini düşürmeyi hedefler ve enerjiden büyük oranda tasarruf etmenizi sağlar. Atılım Otomasyon, Endüstriyel Sürücü hizmetini sizlere sunmakta ve her türlü sorunda yanınızda olmaktadır.

Günümüzde zengin çeşitliliğiyle karşımıza çıkan Torbalı İzmir endüstriyel sürücüler motorların enerji tüketimini düşürmeyi hedefler ve enerjiden büyük oranda tasarruf etmenizi sağlar. Endüstriyel sürücüler motorların hızını frekansının arttırılıp azaltılmasıyla ayarlanabilen sistemlerdir. Endüstriyel sürücü sistemlerinin gelecekte vazgeçilmez hale geleceği ve geliştirileceği öngörülebilen bir gerçektir. Atılım Otomasyon, Endüstriyel Sürücü hizmetini sizlere sunmakta ve her türlü sorunda yanınızda olmaktadır.

Endüstriyel Sürücüler

Torbalı Endüstriyel sürücü bir diğer adı ile motor sürücü üretimde otomasyon kullanan fabrikalar veya üretim bantlarının vazgeçilmez parçalarıdır. Endüstriyel sürücüler otomasyonda bulunan motorların frekansını aynı zamanda hızını ayarlayabilen elektrksel materyallerdir. Bu özelliklerinin yanı sıra kontrol ve haberleşmenin değişmez parçasıdır. Motor sürücüsü frekans konvertörü invertör hız konrtol cihazı gibi farklı isimleri bulunmaktadır.

Sürücü üretim bantlarında veya haerhangibi bir otomasyon içerisinde hızı ayarlayabilirken torkuna veya empedansında hiçbir değişikliğe yol açmamaktadır. Bir motorun hızı, stator kutup sayısı ile ters orantılı ve besleme geriliminin frekansı ile doğrudan orantılıdır. Bundan dolayı motorun hızını değiştirmek için belirtildiği gibi frekansı veya stator kutup sayısını değştrilmesi gerekmektedir.

Varılan neticede motor hızı arttırılmak istenirse frekans attırılır azaltılmak istenirse frekans azaltılmaktadır. Endüstriyel sürücü sistemleri bulunduran kurumlar enerji bazında oldukça tasarruf edebilmektedirler. Bunun başlıca nedeni ise Sürücüler yükün gerektirdiği hız seviyesini optimum koşullarda ayarlayarak çalışırlar. Hızdaki ufak bir değişiklik bile enerji tüketimini ciddi oranda azaltabilir.

Birçok sürücü çeşidi bulunmaktadır sürücüler kullanım alanlarına göre motorun karakteristiğine göre sürücü çeşitleri bulunup farklılık göstermektedir. Günümüz teknolojisinde oldukça yeterli durumda olan Endüstiyel sürücü sistemleri gelecek çağlarda ilerleyen teknoloji ile birlikte çok farklı noktalara gitme kapasitesine sahiptir.

İnsan gücü yerine makinaların gücüne teslim olan bir dünyada bu durumun önüne geçilme ihtimali  mümkün değildir.

İletişim Kurun

Yardıma mı htiyacınız Var ?

İzmir, Torbalı, İTOP Organize Sanayi, İzmir Pancar Organize Sanayi

Bizi Arayın, Alanında Uzman Mühendislerimiz Sizlere Yardımcı Olsun!