Atılım Otomasyon - İşinize Gereken Hızlı Çözümler - Hızlı Menü

İletişim

Panoların PLC ile Dönüştülmesi

Eski Fabrika Panoların PLC İle Dönüştürülmesi...

Torbalı İzmir Eski Fabrika Panoların PLC İle Dönüştürülmesi

PLC cihazları üstün dayanıklılıklarıyla yüksek bir çalışma hızı ve düşük hata oranı sağlar. Atılım Otomasyon, sizlere sorunsuz PLC sistemi oluşturulmasında yardımcı olacaktır.

Programlanabilir Mantıksal Denetleyici kısaltılmış haliyle PLC, insan gücünü en aza indirgeyen ve üretici firmaların makinalarının denetlenmesini sağlayan otomasyon sistemidir. PLC cihazları üstün dayanıklılıklarıyla yüksek bir çalışma hızı ve düşük hata oranı sağlar. ATL Otomasyon Şirketi sizlere sorunsuz PLC sistemi oluşturulmasında yardımcı olacaktır.

PLC İle Dönüşüm

Fabrikalar üretim için kullandıkları makineler için elektrik aksamları için belli panolar bulundurmak zorundadır. Panolar şebekeden gelen elektrik akımının alt kademelere aktarılmasını sağlamaktadırlar. Ancak eski fabrikalarda üretim sahası otomasyon üzerine kurulmadığı için insan gücüne ağırlık verilmektedir.

Eski fabrikaların otomasyon sistemlerine geçişi ile birlikte panolarında bu sisteme entegre edilmesi gerekmektedir. Panoların dönüşmesi için en önemli gereklilik olan PLC sistemidir. PLC bir işi komutları tekrarlayarak yapabilen daha sonra başa dönebilen cihazlardır. Panoların PLC ile dönüştürülmesi ile beraber gerekli olan insan gücü oldukça az seviyeye düşecektir. Yapılan bu dönüşüm ile beraber hata payı en aza indirgenecektir.

Ayrıca fabrika verimliliği üst düzey derecede artış gösterecektir. PLC cihazlarının fabrikaya entegrasyonu ile daha sonrasında SCADA sistemi fabrikaya çok kolay bir şekilde uygulanabilir. SCADA sistemi ile birlikte üretim bantlarının bilgileri ne durumda oldukları ağ bağlantıları ile uzaktan kontrol edilebilir. Bu durum sayesinde oluşabilecek durumlar önceden öngörülebilecek ve müdahale ile zaman vermiş olacaktır.

Panolarında PLC kullanan ile kullanmayan fabrikalar karşılaştırıldığı zaman hem verim hem zamandan tasarruf göstermesi bakımından kullanan fabrika her zaman bir sıfır önde olacaktır.Günümüz teknolojisinde PLC piyasa için yeterli olmuş olsa bile ilerleyen teknoloji ve artmış olacak olan talepler karşısında gelişim gösterecektir.ilerleyen yıllarda bu değişimi görmek içten bile değildir.

İletişim Kurun

Yardıma mı htiyacınız Var ?

İzmir, Torbalı, İTOP Organize Sanayi, İzmir Pancar Organize Sanayi

Bizi Arayın, Alanında Uzman Mühendislerimiz Sizlere Yardımcı Olsun!