Atılım Otomasyon - İşinize Gereken Hızlı Çözümler - Hızlı Menü

İletişim

Otomasyon ve Revizyon

Fabrika Otomasyonları ve Otomasyonların Revizyonla...

Torbalı İzmir Fabrika Otomasyonları ve Otomasyonların Revizyonları

Makinelerin otomasyon ve revizyon işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için Atılım Otomasyon ile işbirliği yapabilirsiniz.

Makineler iş yükünün insan üzerinden büyük ölçüde alınmasını sağlayan, her gün gelişen teknoloji ile çeşitlenen ve güçlenen üretim aletleridir. Makinelerin sorunsuz işlemesi ve gücünü katlaması adına otomasyon ve revizyon büyük önem arz etmektedir. Bu sayede birçok alanda tasarruf sağlanmaktadır. Torbalı İzmir Makinelerin otomasyon ve revizyon işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için Atılım Otomasyon ile işbirliği yapabilirsiniz.

Otomasyon Revizyonları

Fabrika otomasyonu 1769 yılının sonlarına doğru James Watt tarafından buharlı makinenin icadı ile ilk emekle adımlarını atmaya başlamıştır. Otomasyon kısaca insan iş yükünün makineler ile azaltılıp hatta belli bir oranda tamamen iş yükünün makinelere aktarılmasına denilmektedir.

Fabrikalarda tam olarak bu yüzden üretim sağlanan iş sahasında insan iş yükünün büyük miktarda azaltılıp kontrol sistemlerinin tamamen dijital makinelerin kontrolüne geçirerek yapılan işin çok daha verimli ve kazançlı hale gelmesini sağlamaktadır.

Fabrikalarda kurulan otomasyon sistemleri sayesinde fabrikalarda üretim kolu ne olursa olsun üretimde makineler çok daha fazla üretimi hızlandırmaktadırlar. İnsan gücüne dayalı sistemde oluşan hata payları otomasyon sistemleri ile neredeyse sıfıra inmektedir. Fabrika otomasyonları son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ile çağın gerisinde kalmaktadır. Fabrikalar otomasyon sistemlerini en baştan kurmaları ciddi maddi külfetlere sebep olabileceği için halihazırda bulunan sistemlerine belli başlı revizyonlar gerçekleştirerek hem bu kadar yükün altına girmekten kurtulup hemde zamandan tasarruf imkanına sahip olmaktadırlar.

Revizyon yapılan üniteler çalışmayı bıraksada diğer ünitelerde üretim devam etmektedir. Otomasyon revizyonları genellikle PLC ve operaratör pannelerinin üretimden kalkması neticesinde ortaya çıkmaktadır. Oluşan bu durumda bütün metaryelleri değişmek yerine kullanımdan kalkan bu parçalrın revizyon görmesi oldukça etkili ve fabrika için maliyetsizdir.

Bu ekipmanların güncel teknik ekipmanlar ile değiştirlmesi sistemin devamlılığı için oldukça önem arz etmektedir.

İletişim Kurun

Yardıma mı htiyacınız Var ?

İzmir, Torbalı, İTOP Organize Sanayi, İzmir Pancar Organize Sanayi

Bizi Arayın, Alanında Uzman Mühendislerimiz Sizlere Yardımcı Olsun!