Atılım Otomasyon - İşinize Gereken Hızlı Çözümler - Hızlı Menü

İletişim

Pano Bakım Onarım

Makina Panolarının Bakım Onarımları...

Torbalı İzmir Makina Panolarının Bakım Onarımları

Pano bakımında hassas olunmalı ve uzman kişiler tarafından güvenlik önlemlerinin alınması oldukça önemlidir. Pano bakım onarım için doğru adres Atılım Otomasyon...

Torbalı İzmir Makine panolarının öncelikle uzun ömürlü olması tercih edilmesinde en önemli faktördür. Bunun için elektrik sisteminin sağlam olması ve periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Pano bakımında hassas olunmalı ve uzman kişiler tarafından güvenlik önlemlerinin alınması oldukça önemlidir. Pano bakım onarım için doğru adres olan Atılım Otomasyon’a gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

Makina Panolarının Bakımı

Makinelerin çalıştırılması ve kumanda edilmesi için çeşitli elektrik aksamlarının bulunduğu kutuya makine panosu denilmektedir. Bu panolar bazen çeşitli arızalar nedeni ile bazende periyodik olarak bakım ve onarımları yapılmaktadır. Üretim yapan fabrikalar için bulunan en küçük makin bile büyük önem arz etmektedir. Bunun için her makine sorunsuz şekilde çalışmalı görevini yerine getirmelidir.

Pano bakımları gerekli ekipmanlar ile birlikte işin ustası insanlar tarafından yapılmaktadır. Önce panoya gelen enerji kesilir yük şalteri açılır ölçü aletleri ile panoda bulunan aksamlar kontrol edilip göstermesi gereken değerleri gösterip göstermediği not alınır. Pano içerisinde bozulmuş veya gerekli değerleri göstermeyen materyaller onarılıp bakımları yapılmaktadır. Makine panoları endüstri sanayisinde kullanılan bütün makineler için kullanılabilirler.

Sanayide oda büyüklüğünde panolar bile kullanılabilmektedir. Endüstri sanayide kullanılan makineler genelde tozlu ortamlardır. Makine tozlu ortamda çalışması gerekebilir. Ama elektrik devreleri tozlu ortamda kısa devre yapma olasılığı yüksek ihtimaldir. Bunun içindir ki toza karşı koruma sağlayacak yapı tercih edilmelidir.Yine elektrik devreleri su gibi sıvı durumlarına karşıda kısa devre hatta yangın çıkma riski vardır.

Bunun için panoyu dış etkenlerden gelebilecek sıvılara karşı etanjlı ( su oluklu ) yapıda yapmak faydalı olacaktır.

İletişim Kurun

Yardıma mı htiyacınız Var ?

İzmir, Torbalı, İTOP Organize Sanayi, İzmir Pancar Organize Sanayi

Bizi Arayın, Alanında Uzman Mühendislerimiz Sizlere Yardımcı Olsun!