Atılım Otomasyon - İşinize Gereken Hızlı Çözümler - Hızlı Menü

İletişim

SCADA Sistemleri

SCADA Sistemleri Kurulumu Hizmeti...

Torbalı İzmir SCADA Sistemleri Kurulumu Hizmeti

Tek başına bir yazılım olan SCADA beraberinde PLC’ler ile birleşmektedir. Atılım Otomasyon, SCADA Sistemi kurulumunda sizlere hizmet sağlamaktadır.

Denetim kontrolü ve veri toplama kısaltılmış haliyle Torbalı İzmir SCADA, birden çok kontrol cihazıyla denetim altına alınabilen, üretim aşamalarındaki herhangi bir aksaklıkta istendiği zaman müdahale edebilme imkanı sağlayan, geniş üretim alanlarının tek bir merkezden yönetilmesi sistemlerini kapsar. Tek başına bir yazılım olan SCADA beraberinde PLC’ler ile birleşmektedir. Atılım Otomasyon, SCADA Sistemi kurulumunda sizlere hizmet sağlamaktadır.

SCADA

SCADA sistemi fabrikaların geniş alanlara kurulu olan üretim sahalarının tek bir merkezden konrol edilme sistemidir. SCADA sistemi yüksek düzeyde otomasyon sistemi bulunan üretim sahaları için üretim bantlarında herhangi bir aksaklık meydana geldiği gibi müdahale imkanı veren sistemdir. Sistem kendi üzerinde bulunan ağlantısı ve takip edildiği cihazdaki ağ bağlantısı ile birden çok cihazdan takip edilebilme imkanına sahip olunabiliniyor.

SCADA sistemi özellikle enerji sektöründeki şirketler için olmazsa olmazdır sistem sayesinde oluşan kesintilere anında müdahale verimliliği arttırmak gibi birçok gereksinim duyacakları avantajları vardır. SCADA kendi başına bakıldığı zaman sadece bir yazılım ürünüdür. Sistem kurulum aşamasında kontrol alınmak istenen ünitelerin PLC bölümlerine entegresi ile sistem bütünlüğünü sağlamaktadır. SCADA’nın kontrol birimleri ana PLC ve yardımcı PLC’ler ile birlikte elektronik koruma ve motor kontrol metaryalleri başlıca kontrol birimleridir.

Ana PLC sistemdeki en önemli parçayı oluşturmaktadır. Bütün sistemin kontrolünü sağlayan bu parça birkaç özelliğe sahiptir.  Kendi testlerini yapabileceği ayrı bir kontrol mekanizması bulunmaktadır. Bu sayede sistem kendi kendine bir sorun olduğunda müdahale edebilme imkanına sahiptir. SCADA sistemi özellikle kompanzasyon panoları için büyük önem arz etmektedir.

Uzaktan izleme sayesinde şirketlere gelebilecek cezalardan anında haberdar olunabilir anlık kontrolü sağlanabilir. Günümüzde oldukça gelişen sistem neredeyse bütün ihtiyaçları karşılasa bile ileri teknolojisi ile farklı yere gelmeksi olasıdır.

İletişim Kurun

Yardıma mı htiyacınız Var ?

İzmir, Torbalı, İTOP Organize Sanayi, İzmir Pancar Organize Sanayi

Bizi Arayın, Alanında Uzman Mühendislerimiz Sizlere Yardımcı Olsun!