Atılım Otomasyon - İşinize Gereken Hızlı Çözümler - Hızlı Menü

İletişim

Verimlilik Ve Esneklik Çalışmaları

Fabrikalarda Verimlilik Ve Esneklik Oluşturan Proj...

Fabrikalarda Verimlilik Ve Esneklik Oluşturan Projeler

Fabrika verimliliği maksimum seviyeye nasıl çıkartılır? Sorusunun cevabı için bizimle iletişime geçin. Atılım Otomasyon, sizlere verimlilik ve esneklik çalışmalarını sunacaktır.

Bir fabrikanın ürün kalitesi üründen elde edilen verimliliğe bağlıdır diyebiliriz. Her bir fabrikanın kendine ait Torbalı İzmir Farbrika verimlilik ve esneklik çalışma planı vardır. Bu verimliliğin artışı en başta makinelerden sağlanacak olan verimliliğe bağlıdır. Peki bir fabrika verimliliği maksimum seviyeye nasıl çıkartılır? Sorusunun cevabı için Atılım Otomasyon, sizlere verimlilik ve esneklik çalışmalarını sunacaktır.

Verimlilik Ve Esneklik Oluşturan Projeler

Fabrikalar oldukça büyük iş olanağı sağlayan yerlerdir. Ülkemiz için ne kadar çok fabrika olursa o kadar çok yarar sağlanmaktadır. Ancak verimsiz fabrika açmak fabrikayı hiç açmamaktan daha kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Fabrikayı verimli kılmak için ilk olarak atık malzemelerden başlanılmalıdır. Geri dönüştürülmüş malzemeler fabrika içerisinde kullanılma bile gerekli verimi almak için satılması gerekmektedir.

Hurdaya gitmeden önce malzemelerden en yüksek verim alınmalıdır. Bir diğer önem arz eden husus ise iş akışı içerisinde bulunan kopukluklar giderilmelidir. Teknolojilerin ve süreçlerin de analiz edilmesi gerekmektedir. Süreç iyileştirme aşamasında projeleri tanımlamak ve izlemek için değer haritalamayı etkin bir çözüm olarak kullanmak gerekir. Çalışanlar periyodik olarak belirli eğitimlere gönderilerek kapasitelerinin farkına varmaları sağlanmalıdır.

Fabrikaların verimli olması için en önemli husus üretim aşamasındaki makinelerin otomasyon sistemleri ile entegre edilip üretim sürecinin mümkün olduğunca verimli olması sağlanmalıdır. Periyodik olarak arge bölümünün fabrika içerisinde bulunan otomasyon sistemlerinin dünyadaki eşdeğerlerini araştırıp teknolojik yenilikleri fabrikaya uygulanması sağlanmalıdır. Arıza süresiyle ilgili maliyetler ile önleyici mekanizmalara yatırılan zaman ve bütçe arasında bir bağlantı bulunmaktadır.

Yeni ekipman, üretkenliği artırabilirken, optimum seviyede çalışmaya devam etmesini sağlamak için bakım gerektirmektedir. Çalışanların, sistem arızalarında neden olmuş olabileceği ve nasıl giderileceğini bilmesi ve hataların ana  nedenlerini hızlı bir şekilde bulabilmek için sorunun ne olabileceğini bilmesi önemlidir.

İletişim Kurun

Yardıma mı htiyacınız Var ?

İzmir, Torbalı, İTOP Organize Sanayi, İzmir Pancar Organize Sanayi

Bizi Arayın, Alanında Uzman Mühendislerimiz Sizlere Yardımcı Olsun!