Atılım Otomasyon - İşinize Gereken Hızlı Çözümler - Hızlı Menü

İletişim

HMI Otomasyon Hizmetleri

HMI (Operatör Panel) Endüstriyel Otomasyon Hizmeti...

Torbalı İzmir HMI (Operatör Panel) Endüstriyel Otomasyon Hizmeti

HMI Otomasyon Hizmeti ve HMI ‘ın SCADA ile entegrasyonunu sağlamak adına hizmet almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İnsan makine arayüzü kısaltılmış haliyle Torbalı İzmir HMI, endüstriyel otomasyonun olmazsa olmazı, adı üzerinde insan ile makine arasındaki ilişkiyi sağlamaktadır. Bir nevi panel görevindedir. Makinenin karmaşıklığından veriyi kurtarıp sizlere açık bir şekilde sunmaktadır. Torbalı İzmir HMI Otomasyon Hizmeti ve HMI ‘ın SCADA ile entegrasyonunu sağlamak adına hizmet almak istiyorsanız Atılım Otomasyon,’ne başvurunuz.

HMI Otomasyon

HMI ingilizce açılımı ile Human Machine Intarface yani insan ile makinenin arayüzü demektir. Operatör panel dokunmatik panel gibi adlar ile anılabilmektedir. Endüstriyel otomasyon için oldukça önem arz etmektedir. Üretim sahalarında otomasyon sistemleri oldukça yangınlaştığı bu dönemlerde insan ile makinenin adeta konuşabilmsinin sağlamaktadır.

HMI paneli ve yazılımı sayesinde makinelerin oldukça karmaşık yapıda olan bilgilerini daha basit bir yapıya dönüştürerek kullanıcı için otomasyon sistemini istediği gibi elinde tutmasını sağlamaktadır. Endüstriyel otomasyon sistemleri ile donatılmış olan fabrikalarda bilgi akışını sağlamak oldukça sıkıntılı bir durum olabilmektedir. Ancak HMI sayesinde her bir bölümün işlemi için ayrı panel ekranlar kullanılarak bu gibi durumların önüne geçmek oldukça kolay bir yöntemdir.

HMI ile scada entegrasyonu çok önem arz etmektedir. HMI ile makinelerin yakından bilgi takibi yapılabileceği gibi scada sayesinde uzaktan kontrol etme daha kolay bir yol olacaktır. HMI sisteminin en büyük avantajı sistemin kendi içerisinde bulunan grafik ara yüzü sayesinde kullanıcısına rahat bir takip ekranı sunması ve optimum maliyet-fayda unsurlarına sahip olasıdır. HMI ile ürün imalatındaki karşılaşılan bazı maliyetlerden tasarruf edilebilir, üretimde çıkabilecek sorunların önüne zamanında geçilerek üretim maliyetleri düşürülebilir ve karlılık oranı artırılabilir.

Son yıllarda büyük bir hızla evrim geçiren HMI sistemlerinin, gelecekte sınırsız bir potansiyele sahip olacağını söylemek mümkündür.

İletişim Kurun

Yardıma mı htiyacınız Var ?

İzmir, Torbalı, İTOP Organize Sanayi, İzmir Pancar Organize Sanayi

Bizi Arayın, Alanında Uzman Mühendislerimiz Sizlere Yardımcı Olsun!