Atılım Otomasyon - İşinize Gereken Hızlı Çözümler - Hızlı Menü

İletişim

Makinelere IoT Entegrasyonu

Makinelare IoT Özelliği Kazandırılması...

Torbalı İzmir Makinelare IoT Özelliği Kazandırılması

IOT, insan müdahalesine gerek duymaksızın nesneyi kimlikleştirerek internet kullanımını, bilgi üretimini ve internetten bilgi paylaşımını yapmasını sağlayan bir sistemdir. IOT Entegrasyonu hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Torbalı İzmir IOT entegrasyonu veri toplanma ve yeni kabiliyetleriyle internete erişmesi sayesinde insanları birbirine bağlayan bir teknolojidir. Makinelere IOT özelliği eklemek istiyorsanız Atılım Otomasyon, Şirketi ile iletişime geçiniz.

IoT Özelliği Eklenmesi

İngilizcesi The Internet of Things olan IOT türkçesi ile karşımıza nesnelerin interneti olarak çıkmaktadır. Torbalı İzmir IOT nesnelerin internet aracılığı ile birbirleri ile iletişim halinde kalması sağlayan sistemdir. Fabrikalarda bulunan makinelere bu sistemi takmak fabrika açısından genel iş sürecini işlemek için oldukça avantajlar sağlayabilir. Varlık izleme IOT’nin en büyük faydalarındandır sistem sayesinde Sistem, mallar zarar görürse veya zarar görme riski altındaysa, durumu düzeltmek için derhal veya önleyici önlem alma şansı vererek, paydaşlara anında uyarılar gönderir.

Sistem sayesinde fabrika yönetimi oldukça rahatlar makinelerin yıpranma ve aşınma gibi durumlarını sensörler sayesinde önceden öngörebilir ve tedbirlerini bu doğrultuda alabilirler. IOT sistemleri, topladıkları sensör verilerini bir ağ geçidine veya verilerin yerel olarak analiz edilmek üzere buluta gönderildiği veya yerel olarak analiz edildiği buluttan başka bir uç cihaza bağlayarak paylaşır.

Bazen, bu cihazlar diğer ilgili cihazlarla iletişim kurar ve birbirlerinden aldıkları bilgilere göre hareket eder. Cihazlar işlerin çoğunu insan müdahalesi olmadan yapar, ancak insanlar cihazlarla etkileşimde bulunabilir. Örneğin, onları ayarlamak, talimat vermek veya verilere erişmek gibi. Bu web özellikli cihazlarla kullanılan bağlantı, ağ ve iletişim protokolleri büyük ölçüde konuşlandırılan belirli IOT uygulamalarına bağlıdır.

Günümüzde sistem oldukça iş görse dahi ilerleyen teknoloji ile başka noktalara geleceği kesinlikle mümkündür.

İletişim Kurun

Yardıma mı htiyacınız Var ?

İzmir, Torbalı, İTOP Organize Sanayi, İzmir Pancar Organize Sanayi

Bizi Arayın, Alanında Uzman Mühendislerimiz Sizlere Yardımcı Olsun!